O škole

Střední škola mediální grafiky a tisku – škola s tradicí

Vejděte s námi do světa umění.

Střední škola mediální grafiky a tisku má 75letou tradici a je nástupcem Středního odborného učiliště polygrafického a Střední školy polygrafické Praha.

Škola vyučuje celkem 2 základní maturitní specializacegrafický design a multimediální grafiku. Dále nabízíme učební obory: grafik, knihař, tiskař.

Škola je členem Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska a mezi její významné absolventy se řadí např. fotograf Jan Saudek, herečka Jitka Molavcová, majitel inzertních novin ANNONCE Josef Kudláček atd.  Mladší absolventi studují na Vysoké škole uměleckoprůmyslovéOndřej BromVítek Škop a Tomáš Cikán (už absolvoval). Mají vlastní úspěšné firmy: Pavel Fuksa, Karel Drašnar a Petr Bílý… pracují ve větších i menších grafických studiích, nakladatelstvích a tiskárnách.

Přijímací řízení a uplatnění

Vzděláváme naše studenty v prestižním oboru reklamní a multimediální produkce.

Přijímací řízení je podrobně popsáno zde.

Absolventi výše uvedených oborů najdou uplatnění v grafických studiích, reklamních agenturách, vydavatelstvích a nakladatelstvích, tiskárnách a knihárnách. Podílejí se na výrobě tiskovin, jako jsou např. letáky, časopisy, noviny, plakáty, billboardy, ale i elektronické časopisy a knihy, webové prezentace a 3D animace.

Střední škola mediální grafiky a tisku se zaměřuje na výuku zejména prakticky. Studenti získají během studia přes 2 500 hodin odborné praxe ve škole i firmách.

 

Vybavení školy

Máme toho hodně, co nabídnout, přijďte, rádi Vám vše ukážeme.

Školní vybavení poskytuje ideální podmínky pro studium. Učebny grafiků mají k dispozici přes 180 počítačů platformy PC i Mac s nejmodernějším grafickým software, který průběžně obnovujeme. Aktuálně je to cloudový programový balík Adobe CC Master Collection, PitStop Pro 13, program pro archovou montáž PLDA nebo software pro tvorbu 3D grafiky a animací Cinema 4D R18 a plugin Cineware pro AI. Pro výuku tisku využívají žáci moderní tiskové stroje, které najdete v komerčních tiskárnách s obratem desítek miliónů korun, a pro finální knihařské práce máme plně vybavenou knihařskou dílnu. Dále pak fotoatelier se softboxy a stolem s nekonečným pozadím, externí flashe a profesionálními fotoaparáty značky Canon (Canon EOS 5DRS, Canon EOS Mark II, Canon D600).

Nabízíme tak kompletní služby pro tvorbu komerčních tiskovin a sami studenti se na její realizaci podílejí.

Škola má menší tělocvičnu a klasické venkovní hříště s umělým povrchem. Stravování je zajištěno v blízkém SOU Čakovice (kuchař – číšník) a případné ubytování v blízkém  DM Střížkov (4-6 zastávek busem). Další dosažitelné DM najdete na odkazu zde.

Volný čas

Víme jak trávit volný čas a tak se u nás nikdy nikdo nenudí.

Ve škole najdete mimo jiné i WiFi připojení po celém areálu a aktivity pro volný čas jako jsou například: Xbox Kinect, basketbalový koš, pingpongové stoly, bufet s automaty atd.

Mimo vyučovací hodiny je umožněna také možnost výroby tiskovin ve školní tiskařské dílně pro osobní účely, přístup do fotografického a grafického atelieru a zapůjčení fotoaparátu Canon D600 (i mimo školu).

Společenská odpovědnost

Naše škola přistupuje odpovědně ke všem svým činnostem.

Naše škola přistupuje odpovědně ke všem svým činnostem. Snažíme se pomáhat studentům, zaměstnancům i lidem z okolí.

Snažíme se pomáhat i v okolí – pravidelně uklízíme asi 150 m obecního chodníku a sekáme přilehlý trávník, uspořádali jsme několik kurzů práce s PC a internetem pro místní důchodce.

Členství školy

Nejsme sóloví hráči, zapojujeme se do kolektivu.

Živá škola

Nejsme škola, kam studenti chodí jen sedět a učit se.

Jsme pravidelnými vystavovateli na výstavách jako Schola Pragensis nebo Polygraf, zároveň se účastníme zahraničních i domácích stáží nebo soutěží. Naši studenti se tak dostanou např. do Berlína nebo Bratislavy.

Dále pak naši studenti jezdí na lyžařský kurz do rakouských Alp, na seznamovací a cykloturistický kurz. Pořádáme zajímavé Dny otevřených dveří, vyhlašujeme grafické soutěže pro žáky základních škol, soutěže v rámci vlastní školy, nabízíme knihařské workshopy a vzděláváme okolí v počítačové gramotnosti.

Pořádáme a účastníme se odborných seminářů.

Galerie